Pietruszka korzeniowa Berlińska nasiona tradycyjne 5 g W. LEGUTKO
1,99 zł
| Dostępność: | ![]() |
Petroselinum crispum, czyli pietruszka korzeniowa posiada zarówno jadalny korzeń, jak i liście. Są on bogate w witaminy A i C, sole mineralne, a także kwas foliowy. Można je dodawać do zup, sałatek, jak i wielu dań. Marka LEGUTKO przygotowała odmianę późną. Po wyrośnięciu z nasion , warzywo nadaje się do: r
r
bezpośrednio spożycia, r
przechowywania, r
suszenia, r
mrożenia. r
Nasiona należy zasadzić do gruntu między marcem i kwietniem lub w listopadzie. Zbiory są możliwe od sierpnia do października. Sprzedawana w torebkach po 5 g pietruszka powinna być siana w odstępach 20-40 cm, po 3-4 ziarenka. r
Oświadczam, że zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/2031 z dnia 26 października 2016 r. w sprawie środków ochronnych przeciwko agrofagom roślin, zmieniającym rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 228/2013, (UE) nr 652/2014 i (UE) nr 1143/2014 oraz uchylającym dyrektywy Rady 69/464/EWG, 74/647/EWG, 93/85/EWG, 98/57/WE, 2000/29/WE, 2006/91/WE i 2007/33/WE do każdej rośliny lub nasiona dołączony jest paszport. r
| Waga | 0,03 kg |
|---|---|
| Wymiary | 5 × 10 × 15 cm |
| Termin zbioru | VIII – X |
| Opakowanie | Torebka |
| Nazwa łacińska | Petroselinum crispum |
| Termin wysiewu | Do gruntu: III – IV, XI |
| Rodzaj | Pietruszka korzeniowa |
| Rozstawa | 3 – 4 x 20 – 40 cm |
| Marka | Legutko |
| Waga | 5 g |
| Kategoria główna | OGRÓD |










Opinie
Na razie nie ma opinii o produkcie.